logo

Każdy, kto szuka pracy wie, że dobry życiorys to podstawa. Co prawda, można się dostać na rozmowę kwalifikacyjną bez CV, ale jest to mało prawdopodobne. Aby Twoja aplikacja była kompletna, CV musi być napisane w języku polskim lub angielskim. Warto pamiętać, że wygląd CV jest równie ważny, jak jego zawartość.

CV powinno być czytelne i estetyczne. Najlepiej, aby było napisane w języku polskim lub angielskim. CV nie powinno być dłuższe niż 2 strony. Jeśli jest dłuższe, warto go skrócić. Najważniejsze informacje, takie jak: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, data urodzenia, miejsce zamieszkania, powinny być umieszczone na pierwszej stronie. Na CV należy umieścić również informacje o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i językach obcych. Warto pamiętać, że CV to nie tylko sucha lista informacji. To także szansa, aby zaprezentować swoje umiejętności i doświadczenie. Dlatego warto zdecydować się na CV w formie chronologicznej lub tematycznej. W CV należy umieścić również zdjęcie. Zdjęcie powinno być aktualne, w formacie jpg lub png. Ważne jest, aby zdjęcie było czytelne i przedstawiało osobę w dobrej formie.

Należy pamiętać, że CV to nie tylko lista informacji. To także szansa, aby zaprezentować swoje umiejętności i doświadczenie. Dlatego warto zdecydować się na CV w formie chronologicznej lub tematycznej. W CV należy umieścić również zdjęcie. Zdjęcie powinno być aktualne, w formacie jpg lub png. Ważne jest, aby zdjęcie było czytelne i przedstawiało osobę w dobrej formie. Pamiętaj, że CV to twoja wizytówka. Jest to jeden z pierwszych sposobów, aby zaprezentować potencjalnemu pracodawcy, jakie masz umiejętności i jakie doświadczenie zawodowe posiadasz.

Autor

Facebook Profile photo
Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że Cię zainteresował.
Powrót do góry
facebook