logo

Technologia postępuje do przodu z każdym dniem. W dzisiejszych czasach smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne są wszechobecne. Możemy śledzić nasze ulubione programy telewizyjne, słuchać muzyki, czytać książki, a także grać w gry. Gry mobilne są bardzo popularne ze względu na swoją dostępność i wygodę. Nie musimy się martwić o pobieranie i instalowanie na naszym komputerze, wystarczy ściągnąć je ze sklepu internetowego lub App Store i możemy zaczynać grę. Istnieje wiele rodzajów gier mobilnych, ale gry służące do rozwijania umiejętności są szczególnie popularne. Gry te pomagają nam się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i poprawiać nasze umiejętności.

Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych gier, które pomogą Ci się rozwijać. 

1. Lumosity Lumosity to jedna z najpopularniejszych gier służących do poprawy pamięci i koncentracji. Pomaga ona trenować nasze umiejętności poznawcze i pozwala lepiej radzić sobie ze stresem. Gra polega na rozwiązywaniu zadań w określonym czasie. Im szybciej rozwiążemy zadanie, tym więcej punktów otrzymamy. 

2. Elevate Elevate to kolejna gra służąca do poprawy pamięci i koncentracji. Pomaga ona również poprawić naszą płynność mowy, słownictwo i umiejętności matematyczne. Gra polega na rozwiązywaniu zadań w określonym czasie. Im szybciej rozwiążemy zadanie, tym więcej punktów otrzymamy. 

3. Fit Brains Trainer Fit Brains Trainer to gra służąca do ćwiczenia umiejętności poznawczych, takich jak pamięć, koncentracja, słownictwo i umiejętności matematyczne. Pomaga ona również trenować koordynację oko-ręka. Gra polega na rozwiązywaniu zadań w określonym czasie. Im szybciej rozwiążemy zadanie, tym więcej punktów otrzymamy. 

4. Sudoku Sudoku to gra polegająca na uzupełnianiu pustych miejsc w tabeli liczbami od 1 do 9 tak, aby każdy wiersz, kolumna i kwadrat 3×3 zawierały wszystkie liczby od 1 do 9. Gra pomaga ćwiczyć umiejętności logicznego myślenia i pamięci. 

5. Memory Trainer Memory Trainer to gra służąca do ćwiczenia pamięci i koncentracji. Polega ona na tym, że musimy zapamiętać i odtworzyć sekwencję obrazków, które pojawią się na ekranie. Im dłuższa sekwencja, tym trudniejsze zadanie.

Autor

Facebook Profile photo
Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że Cię zainteresował.
Powrót do góry
facebook